Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

Zakończenie realizacji projektu


Informacja o zakończeniu realizacji projektu

W dniach od 3 sierpnia do 10 listopada 2020 Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Tomaszowie Lubelskim realizowało zadanie publiczne pod nazwą: ?Organizowanie i prowadzenie szkoleń, kursów, warsztatów, grup środowiskowego wsparcia oraz zespołów aktywności społecznej dla osób niepełnosprawnych - aktywizujących zawodowo i społecznie te osoby" - tytuł zadania: Aktywność szansą na pełniejsze uczestnictwo w życiu społecznym i kulturalnym oraz w pracy.

Działania w ramach projektu miały na celu zwiększanie aktywności życiowej, wzmocnienie poczucia własnej wartości, zmotywowanie do osiągnięć i integrację osób niepełnosprawnych z lokalnym środowiskiem.

W zajęciach warsztatowych przeznaczonych dla Integracyjnego Zespołu Artystycznego ?Przyjaciele? działającego w naszym Stowarzyszeniu wzięło udział 20 osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zajęcia muzyczno ? teatralne były przeprowadzone przez doświadczonych terapeutów, pracowników naszego Stowarzyszenia oraz artystów poznańskich scen teatralno - baletowych wielokrotnie uczestniczących w różnorodnych formach pracy z osobami z niepełnosprawnościami. Wspólnym wysiłkiem powstawał spektakl ?Baśń baletowa Śpiąca królewna?. Na podsumowanie projektu przedstawienie miało być zaprezentowane szerszej publiczności na deskach Tomaszowskiego Domu Kultury.

Niestety nasze zamiary pokrzyżowała bardzo dynamicznie zmieniająca się na niekorzyść sytuacja epidemiczna. Mamy nadzieję, że w nieodległej przyszłości prezentacja ?Baśni baletowa Śpiąca królewna? dojdzie do skutku. Już teraz możemy jednak stwierdzić, że realizacja projektu przyczyniła się do rozwoju kompetencji potrzebnych do optymalnego poziomu funkcjonowania w życiu, w społeczeństwie i w pracy.
logo psoni tl
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Tomaszowie Lubelskim
ul. Słowackiego 7 b; 22-600 Tomaszów Lubelski
tel./fax (84) 664 22 71, 665 89 03
facebook psoni
youtube psnoi
facebook_page_plugin