Aktualności

Wycieczka uczestników i kadry WTZ


Zwiedzamy Ziemię Sandomierską

Tegoroczna wycieczka odbyła się w dniach 25-27.08.2021r. Ziemia Sandomierska, bo o niej mowa to wyjatkowe miejsce z którym związanych jest wiele ciekawych legend i faktów historycznych. Sandomierz wybudowany został na siedmiu wzgórzach przez co często nazywany jest Małym Rzymem.
Niepowtarzalny klimat tego miejsca tworzy Katedra, Brama Opatowska, Ratusz, korytarze przez wieki drążone pod Sandomierzem, a także zbrojownia rycerska która jest jednym z najbardziej niesamowitych miejsc Sandomierza również dzięki wspaniałemu przewodnikowi ? panu Łukaszowi, który w sposób bardzo obrazowy i barwny opowiadał o historii tego miasta.

Dla fanów ?Ojciec Mateusz? interesującym puntkem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Ojca Mateusza, gdzie można zrobić zdjęcia z woskowymi bohaterami tego serialu i poczuć się jak na planie.

Zwiedzaliśmy również okolice Sandomierza, między innymi Zamek Krzyżtopór w Ujazdowie, miejsce urokliwe, pełne magii i tajemniczości, który jest zabytkiem klasy międzynarodowej. W tym miejscu nasi uczestnicy wzięli udział w warsztatach artystycznych.

Dużo wrażeń dostarczył nam udział w safarii w Kurozwękach gdzie oglądaliśmy jedyne w Polsce stado bizonów.
Zachwyciły nas również wnętrza pałacowe w Kurozwękach i Zespół Zamkowo Pałacowy w Baranowie Sandomierskim zwany też Małym Wawelem.
Wycieczka była tak udana, że wszyscy z niecierpliwością odliczają dni do kolejnej.logo psoni tl
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Tomaszowie Lubelskim
ul. Słowackiego 7 b; 22-600 Tomaszów Lubelski
tel./fax (84) 664 22 71, 665 89 03
facebook psoni
youtube psnoi
facebook_page_plugin