Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Uposledzeniem Umysłowym Koło w Tomaszowie Lubelskim

 aktualności

19.06.2012r

„MAGICZNA NUTKA” 2012
- Wojewódzki Przegląd Piosenki Osób Niepełnosprawnych

Tarnogrodzkie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych zorganizowało V Wojewódzki Przegląd Piosenki Osób Niepełnosprawnych „Magiczna Nutka. Tegoroczna edycja pod hasłem „Śpiewać każdy może” odbyła się w dniu 19.06.2012r. w Sali widowiskowej Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Organizatorzy Przegląd stworzyli z myślą o utalentowanych wokalnie i instrumentalnie osobach niepełnosprawnych oraz pomoc im w zaistnieniu na scenie muzycznej.

Integracyjny Zespół Artystyczny „Przyjaciele” reprezentowały trzy osoby dysponujące pięknym warsztatem wokalnym. Na scenie Sali widowiskowej zaprezentowali się Magdalena Neć i Michał Spasowicz – uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i Beata Kuśmierz – uczennica Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy. W wykonaniu Beaty zebrani na widowni goście usłyszeli piosenkę „Na dłoni”, Magda zaśpiewała „Dmuchawce, latawce, wiatr” a Michał zmierzył się z piosenką zespołu Kombi – pt. „Ślad”.

Udział w Przeglądzie dla wokalistów z naszego Stowarzyszenia zakończył się sukcesem. Swoim śpiewem ujęli jury i nie tylko. Ich występ został nagrodzony dużymi brawami. Wyróżnieni III miejscem zostali docenieni za wykonanie i profesjonalizm, a nagrodą był instrument muzyczny tamburino oraz statuetka.

Przegląd ubogacił naszych wokalistów w nowe doświadczenia. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom i słodkości. Zadowoleni z dobrze zorganizowanej imprezy po ciepłym posiłku, dumni z kolejnego sukcesu – czym zmotywowani do kolejnej edycji „Magicznej Nutki”, nasi wykonawcy i ich opiekunowie wrócili do Tomaszowa.


strona główna