Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Uposledzeniem Umysłowym Koło w Tomaszowie Lubelskim

 aktualności

15.06.2013r.

Spartakiada w Kielnarowej

Dnia 13 06 2013r. w CentrumTurystyki iRekreacji Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej odbyła się V Podkarpacka Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Imprezę zorganizowało Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wraz z opiekunami Koła Naukowego „Rehabilitant” oraz Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Do udziału w Spartakiadzie zostało zaproszonych ponad 600 osób: dzieci młodzież, dorośli – niepełnosprawni z ośrodków rehabilitacyjnych i szkół integracyjnych wraz z opiekunami oraz osoby prywatne z Podkarpacia i Zamojszczyzny. Z zaproszenia skorzystało również Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Tomaszowie Lubelskim. W imprezie wzięli udział uczniowie Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego, Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Ośrodka Wsparcia wraz z opiekunami. Wspólną zabawę rozpoczął pokazowy mecz rugby na wózkach inwalidzkich. Dużym zainteresowaniem cieszył się również występ Krystiana Herdy – trialowca, zdobywcy najwyższych wieżowców świata. Organizatorzy przewidzieli dla uczestników ciekawe zabawy i konkurencje sportowe m.in. malowanie twarzy, konkursy wokalne (karaoke), zajęcia z dogoterapii i hipoterapii, przejażdżki bryczką.

Ciekawym punktem programu były prezentacje artystyczne zaproszonych na imprezę zespołów. W wykonaniu przedstawicieli Integracyjnego Zespołu Artystycznego „Przyjaciele” mogliśmy obejrzeć i usłyszeć tańce i piosenki cygańskie. Wystąpili Magdalena Neć, Beata Kuśmierz, Maria Świder, Michał Spasowicz i Kamil Jasiński.

Impreza miała charakter integracyjnej zabawy wielu środowisk, dzięki czemu cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród osób niepełnosprawnych, co sprzyjało integracji. Spartakiada wzbudzała ducha sportowej rywalizacji, chęci i gotowości pokonywania barier i ograniczeń oraz popularyzacji sportu.

Po mile i ciekawie spędzonym dniu, z upominkami w ręku i uśmiechem na twarzy wróciliśmy do domów.


strona główna