Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Uposledzeniem Umysłowym Koło w Tomaszowie Lubelskim

 aktualności

15.06.2012r

XV Festiwal Piosenki „Rozśpiewany Chrząszcz”
w Szczebrzeszynie

Już po raz 15 w Szczebrzeszynie odbył się Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rozśpiewany Chrząszcz”. Imprezę zorganizował Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie i Warsztat Terapii Zajęciowej w Rozłopach – współorganizator w kategorii – osoby niepełnosprawne. Impreza w ramach Dni Chrząszczowego Grodu odbyła się 15 czerwca 2012r. na scenie Szczebrzeszyńskiego Rynku Miejskiego. Festiwal zorganizowano z myślą o wszystkich utalentowanych wokalistach różnych kategorii: kl. I, II, III szkoły podstawowej i młodsi, kl. IV, V, VI szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoła średnia i studenci oraz osoby niepełnosprawne.

Jest to Festiwal dość niedawno wpisany w nasz kalendarz imprez. Zespół z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Tomaszowie Lubelskim dopiero po raz drugi został zaproszony do wzięcia udziału w Festiwalu. Integracyjny Zespół Artystyczny „Przyjaciele” reprezentowali: Magdalena Neć – piosenką „Dmuchawce, latawce, wiatr” z repertuaru Urszuli, Beata Kuśmierz – piosenką „Na dłoni” z repertuaru Anny Marii Jopek oraz Michał Spasowicz – piosenką „Ślad” z repertuaru zespołu Kombi. Naszych wokalistów do występu przygotowała pani Bożena Zajączkowska, która wraz z panią Emilią Blacha kibicowała im podczas występu.

Zespoły oceniało powołane w tym celu jury. Nasi wykonawcy znaleźli się wśród nagrodzonych – zajęli II miejsce w swojej kategorii, zdobywając „Srebrnego Chrząszcza”. Wszyscy uczestnicy Festiwalu otrzymali dyplomy i nagrody.

W towarzystwie Srebrnego Chrząszcza, zadowoleni z sukcesu nasi wykonawcy wrócili do placówki.


strona główna