Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Uposledzeniem Umysłowym Koło w Tomaszowie Lubelskim

 aktualności

05.06.2012r.

IV Podkarpacka Spartakiada Osób Niepełnosprawnych
na „Gościnnym Wzgórzu” w Kielnarowej

Dnia 5 czerwca 2012r. w Centrum Turystyki i Rekreacji Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej odbyła się IV Podkarpacka Spartakiada Osób Niepełnosprawnych pod patronatem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Imprezę zorganizowało Koło Naukowe „Rehabilitant” przy współpracy studentów WSIIZ i WSZIA z Zamościa oraz Samorządów Uczelnianych.
Zaproszenie do wzięcia udziału w Spartakiadzie otrzymało również Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tomaszowie Lubelskim. W imprezie wzięli udział uczniowie Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego, Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy, uczestnicy Ośrodka Wsparcia i Warsztatu Terapii Zajęciowej wraz z opiekunami.


Gościem specjalnym, a jednocześnie honorowym uczestnikiem Spartakiady był Jaś Mela – wybitny sportowiec, zdobywca biegunów oraz Krystian Herba – trialowiec, zdobywca najwyższych wieżowców świata. Niezapomnianym przeżyciem było spotkanie z nimi, możliwość porozmawiania i zrobienia pamiątkowego zdjęcia.
Odbył się również bardzo ciekawy pokaz meczu rugby na wózkach inwalidzkich. Dla uczestników spartakiady zostały przewidziane różnorodne i bardzo ciekawe konkurencje na świeżym powietrzu tj. przejażdżki bryczką i zajęcia pokazowe z hipoterapii, przejazd „Ścieżką ekologiczną” z przeszkodami, zawody sportowe w strzelaniu z łuku i przejazdy przez tor przeszkód. Pogoda pokrzyżowała jednak plany organizatorów, ale mimo wszystko zabawa była przednia, korzystaliśmy z atrakcji w miarę możliwości. Uczestnicy brali udział w konkursach wokalnych (karaoke), malowania i rysowania także w kąciku plastycznym – malowanie twarzy i ciała oraz w „salonie piękności” – makijaż twarzy i fryzury.

Wszyscy uczestnicy Spartakiady aktywnie uczestniczyli w grach i zabawach tanecznych. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz karate, po którym chętni uczestnicy mogli zapoznać się z tajnikami tej sztuki walki.


Spartakiada połączona z wieloma dodatkowymi atrakcjami stworzyła klimat wspólnoty i była doskonały przykładem integracji. Niezastąpieni na swoich stanowiskach byli studenci – wolontariusze, którzy angażowali się w organizację Spartakiady i służyli nam pomocą oraz wsparciem.
Z dyplomem uczestnictwa, upominkami i słodkościami, zadowoleni z mile i ciekawie spędzonego dnia wróciliśmy do domów.


strona główna