Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Uposledzeniem Umysłowym Koło w Tomaszowie Lubelskim

 aktualności

27.01.2016

„„Hej Kolęda, Kolęda...”

Dnia 16.01.2016r. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Tomaszowie Lubelskim po raz 18-sty zorganizowało Prezentacje Twórczości Bożonarodzeniowej Zespołów Artystycznych Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Hej Kolęda, Kolęda...”.
Odbyły się one w Sali Widowiskowej Tomaszowskiego Domu Kultury, do ostatniego miejsca wypełnionej dziećmi i młodzieżą z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z Tomaszowa Lubelskiego oraz Rachań, podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Szarowoli, oraz podopiecznych i kadry naszego Stowarzyszenia, a także zaproszonych gości.

Prezentacje rozpoczął Integracyjny Zespół Artystyczny „Przyjaciele” PSOUU Koło w Tomaszowie Lubelskim, który zaprezentował spektakl pt. „Wielkie Rzeczy uczynił mi...” w reżyserii Bożeny Zajączkowskiej i scenografii Emilii Blacha.
Gra świateł, muzyka, stroje i ekspresyjnie odtworzone role aktorów oddały w pełni różnorodność przeżyć towarzyszących przyjściu na świat naszego Zbawiciela, co dostrzegło powołane na tę okazję Jury, oceniając wysoki poziom artystyczny prezentacji.

Kolejne występy artystyczne, przede wszystkim wokalne tj. – kolędy, pastorałki, montaże słowno – muzyczne prezentowane przez pozostałe zespoły artystyczne osób z niepełnosprawnością intelektualną z WTZ w Józefowie, WTZ w Grabowicy, PSOUU Koło w Zamościu i WTZ PSOUU Koło w Werbkowicach z siedzibą w Alojzowie oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Lubelskim również bardzo pozytywnie oceniło Jury w osobach:
p. Irena Szelezin z Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Zamościu, p. Anna Jarczak – Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Tomaszowie Lubelskim oraz p. Renata Komadowska z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tomaszowie Lubelskim.

Zespołom zostały wręczone podziękowania i słodycze.

• Po części artystycznej wszystkie Zespoły, osoby niepełnosprawne z placówek Stowarzyszenia i zaproszeni goście udali się na poczęstunek i dyskotekę do sali klubowej Tomaszowskiego Domu Kultury.

Zorganizowanie XVIII Przeglądu Prezentacji Twórczości Bożonarodzeniowej Zespołów Artystycznych Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Hej Kolęda, Kolęda...” możliwe było dzięki wsparciu: Burmistrza Tomaszowa Lubelskiego – Wojciecha Żukowskiego, firmy Uren Coldstores z Łaszczowa oraz pracowników Tomaszowskiego Domu Kultury.
Serdecznie dziękujemy !!!!


strona główna