Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Uposledzeniem Umysłowym Koło w Tomaszowie Lubelskim

 aktualności

14.05.2015

Bal Charytatywny

Dnia 9 maja 2015r. odbył się Bal Charytatywny organizowany przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Tomaszowie Lubelskim. którego głównym celem było pozyskanie środków finansowych na budowę Grupowego Domu Rodzinnego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, objętych działaniem Stowarzyszenia. Bal odbył się w Hotelu Antoni w Kolonii Łaszczówka. Patronat Honorowy nad balem objęli:
• Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego
• Jan Kowalczyk – Starosta Tomaszowski
• Wojciech Żukowski – Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski.
Patronat medialny nad balem objęli:
• TVP S.A. Lublin
• Radio Lublin S.A.

Bal poprowadził Tomasz Raczkiewicz – solista Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu – wieloletni przyjaciel naszego Stowarzyszenia, wspierający charytatywnie różne inicjatywy na rzecz osób niepełnosprawnych. Wzięło w nim udział 140 osób, m.in. Stanisław Misztal – Radny Sejmiku Wojewódzkiego w Lublinie, który reprezentował podczas Balu Sławomira Sosnowskiego - Marszałka Województwa Lubelskiego, Wojciech Żukowski – Burmistrz Miasta, Radni powiatowi, lokalne społeczeństwo oraz pracownicy i członkowie Stowarzyszenia.
Bal rozpoczął się o godz. 19:15 uroczystym Polonezem wykonanym przez Zespół „Roztocze”, który wprowadził gości w nastrój zabawy. Uświetnili go również wolontariusze – absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej w Tomaszowie Lubelskim: Martyna Majkut i Kamil Góra, wykonując na skrzypcach utwór Marino Waltz z cyklu irlandzkich pieśni ludowych oraz uczestniczka Warsztatu Terapii Zajęciowej PSOUU Koło w Tomaszowie Lubelskim Beata Kuśmierz, która wykonała nastrojowy utwór z repertuaru Violetty Villas „Matka”. Podczas „Piernikowego Walca” uczestnicy WTZ obdarowali tańczące pary pięknie lukrowanymi piernikami upieczonymi w Warsztacie Terapii Zajęciowej. Goście mogli upamiętnić swoją obecność na balu fotografiami, które osobiście wykonali sobie samym w fotobudce z wykorzystaniem zabawnych rekwizytów.

Podczas Balu na wystawie eksponowano:
• obraz olejny „Brama Grodzka” – dar Marszałka Województwa Lubelskiego; • dwie repliki filiżanek z tomaszowskiej fabryki porcelany i fajansu, która w Tomaszowie Lubelskim funkcjonowała na przełomie z XVIII i XIX w. oraz replika mapy miasta Tomaszów z początków XIX w. – dar Burmistrza Tomaszowskiego;
• prace uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej wykonane pod kierunkiem terapeuty Beaty Kemp.
Organizator przygotował dla gości poczęstunek serwowany przez wyśmienitą kuchnię Hotelu Antoni. Dobrą zabawę przy orkiestrze zapewnił Zespół RYTM.

Bal był wspaniałą okazją dla gości, aby mogli wesprzeć finansowo budowę Grupowego Domu Rodzinnego dla osób niepełnosprawnych. Środki te będą wykorzystane do częściowego sfinansowania dokumentacji projektowej w/w inwestycji.
Obdarowani upominkami goście okazali wspaniały DAR SERCA - wrzucając do puszki hojny datek, wsparli budowę Grupowego Domu Rodzinnego.
Goście bawili się świetnie, zabawa trwała do 03:30. Z informacji zwrotnej od gości wynika, że chętnie wezmą udział w podobnej imprezie w przyszłości.


strona główna