Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Uposledzeniem Umysłowym Koło w Tomaszowie Lubelskim

 aktualności

19.12.2012r.

XI Mikołajkowy Turniej Sportowy Osób Niepełnosprawnych

XI Mikołajkowy Turniej Sportowy Osób Niepełnosprawnych 08.12.2012r. po raz pierwszy wzięliśmy udział w XI Mikołajkowym Turnieju Sportowym Osób Niepełnosprawnych w Biłgoraju organizowanym przez: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym ,,Krok za Krokiem” w Zamościu Koło terenowe w Biłgoraju i WTZ w Biłgoraju.

W turnieju uczestniczyli podopieczni następujących placówek: WTZ w Biszczy, WTZ w Biłgoraju, WTZ w Janowie Lubelskim, WTZ w Zamościu, DPS w Teodorówce, Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnogrodzie, OR i T w Biłgoraju i uczestnicy naszej placówki. Przybyłych gości przywitał kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Biłgoraju. Gospodarze turnieju przygotowali dla zawodników wiele ciekawych dyscyplin sportowych m.in. gra w dwa ognie, mini golf, kręgle, rzut do celu, rzut lotkami do tarczy, wyciskanie sztangi dla mężczyzn, kręcenie hula hop dla kobiet, tenis stołowy, piłkarzyki, boccia, warcaby, rzut piłką lekarską.

Nasi uczestnicy z dużym zaangażowaniem włączyli się w nowe konkurencje. Pierwsze miejsce w kategorii rzut do celu kulą armatnią wywalczył Kamil Gajewski, trzecie miejsce w kategorii piłkarzyki zdobyli Jacek Pankiewicz i Walerian Dryla. Odkryciem i sukcesem był występ Krzysztofa Warzochy, który grał w boccia po raz pierwszy i zajął zaszczytne drugie miejsce. Zrobił ogromne wrażenie na osobach trenujących zawodników którzy odnoszą sukcesy ogólnopolskie w tej dyscyplinie sportowej. Uczestnikom imprezy towarzyszył duch zdrowej rywalizacji, wszyscy szczęśliwi i zadowoleni ze swoich osiągnięć, z upominkami wrócili do domu.


strona główna