Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Uposledzeniem Umysłowym Koło w Tomaszowie Lubelskim

 aktualności

15.01.2014r.


„Hej Kolęda, Kolęda...”

15 stycznia 2014r. w sali teatralnej Tomaszowskiego Domu Kultury Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Tomaszowie Lubelskim po raz 16 –Sty zorganizowało Prezentacje Twórczości Bożonarodzeniowej Zespołów Artystycznych Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Hej Kolęda, Kolęda...”. W prezentacjach udział wzięły zespoły artystyczne osób z niepełnosprawnością intelektualną z:
• Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tomaszowie Lubelskim,
• Warsztatu Terapii Zajęciowej w Rozłopach,
• Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lipinie Starej,
• Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grabowicy,
• Warsztatu Terapii Zajęciowej przy PSOUU Koło w Zamościu,
• Warsztatów Terapii Zajęciowej w Józefowie.
• Integracyjnego Zespołu „Przyjaciele” działającego przy PSOUU Koło w Tomaszowie Lubelskim.
Prezentacje rozpoczął Integracyjny Zespół Artystyczny „Przyjaciele” z PSOUU Koło w Tomaszowie Lub., który zaprezentował spektakl teatralny pt. „Zanim rozbłyśnie światłość” w reżyserii Bożeny Zajączkowskiej i scenografii przygotowanej przez Emilię Blacha.

Zespół muzyczny działający przy PSOUU Koło w Zamościu wykonał wiązankę znanych pastorałek i kolęd w formie muzycznego montażu. Nastrój okresu Bożego Narodzenia utrzymały pozostałe zespoły artystyczne. Zespół ze Specjalnego Ośrodka szkolno – Wychowawczego w Tomaszowie Lubelskim zaprezentował przedstawienie pt. „W drodze do Betlejem…”. Pozostałe zespoły wystąpiły w prezentacjach słowno – muzycznych: WTZ w Józefowie wykonał utwory „Dzień jeden w roku”, „Jedna z pierwszych gwiazd”, WTZ w Rozłopach „Za kominem świerszczyk spał”, „Złota Jerozolima i biedne Betlejem”, „Kto wie”, WTZ w Grabowicy „Wiązanka Kolęd”, oraz WTZ w Lipinie Starej „Kolęda Aniołów”.

Pani Irena Szelezin przewodnicząca jury podsumowała prezentacje zespołów, oceniając poziom artystyczny jako bardzo wysoki. Organizatorzy wręczyli zespołom dyplomy i słodycze. Po prezentacjach zespoły poczęstowano tradycyjnym bigosem i słodyczami.

Kierownicy zespołów mieli okazję do spotkania się i wymiany doświadczeń odnośnie terapii osób z niepełnosprawnością intelektualną poprzez sztukę. Po prezentacjach odbyła się dyskoteka dla wychowanków Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Tomaszowie Lubelskim. Przegląd został zorganizowany dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu pracowników placówek PSOUU Koło w Tomaszowie Lubelskim we współpracy z Tomaszowskim Domem Kultury oraz wsparciu:
 PGE Obrót S.A.,
 Burmistrzowi Tomaszowskiemu Wojciechowi Żukowskiemu,
 Piekarni Państwa Małgorzaty i Jerzego Kowalskich z Tomaszowa Lubelskiego,
 Panu Krzysztofowi Grundas – Właścicielowi Handlu Hurtowo – Detalicznego w Tomaszowie Lubelskim.
Za okazaną pomoc, życzliwość i dotychczasową współpracę Organizatorzy serdecznie dziękują.


strona główna